Sezóna 2020/2021

A mužstvo 2020-2021 Krajský přebor II.třídy sk.A

Macháček Pavel

Pupák David

Stanečka Martin

Šenk Pavel

Vojtěšek Martin

Vodný Stanislav

Hrstka David

Žigmund Daniel

Vlk David

Vavřík Lukáš

Olajoš Patrik

Matyáš Návedla (střídavý start z Bílovce)

B mužstvo 2020-2021 Okresní přebor II.třídy

Vojtěšek Martin

Vodný Stanislav

Hrstka David

Žigmund Daniel

Vlk David

Vavřík Lukáš

Olajoš Patrik

Ohlédnutí za sezónou 2019/2020

https://www.sak-studenka.cz/public/documents/kultura/zpravodaj/2020/2020_06_zpravodaj.pdf

První okresní bodovačka mládeže v TV Odra

https://www.youtube.com/watch?v=L1Ax_S1Eg6A

Stolní tenis v TV Odra

https://youtu.be/OFbUbtx8Etk?t=479

Daniel Horut startuje na paralympiádě v Riu

Na první zápas už své šesté paralympiády netrpělivě čeká vítěz her v Sydney 2000 Ivan Karabec. Dočká se v pátek 9. září, kdy nastoupí proti světové jedničce a prvními nasazenému hráči turnaje klasifikace 10 Poláku Patrykovi Chojnowskému.

Ve výpravě 39 českých paralympijských sportovců jsou také další dva stolní tenisté: vozíčkář Jiří Suchánek (skupina 2) a Daniel Horut (stojící, skupina 7). Ivan Karabec je však nejen nejzkušenější, ale má také nejvyšší ambice. Rád by se zase po letech rád probojoval na stupně vítězů. Jeho minimálním cílem je osmifinále, ale to je cíl dost diplomatický.

Začátek letošní cesty za medailovým snem ovšem nebyl zrovna vydařený. Letadlo vládní letky, do kterého většina sportovců, trenérů a realizačního týmu ráno nastoupila, bylo totiž při plánovaném technickém mezipřistání na Kapverdských ostrovech poškozeno a nemohlo pokračovat v letu. Příčinou byla kolize s ptákem, po které zůstala poškozená vztlaková klapka na jednom z křídel. Sportovci se tak do brazilské metropole dostali s jednodenním zpožděním. Od té doby však podle Ivana Karabce vše funguje na jedničku. „V olympijské vesnici jsme od 2. září. Vše funguje na jedničku, mám na mysli stravu, ubytovaní, dopravu do haly a celkovou organizaci. Co se týče tréninku, tak máme denně vymezené 2 hodiny. Jen jednou jsme zatím trénovali v hlavní hale, jinak využíváme halu tréninkovou. Připravuji se s hráči z jiných zemi protože vozíčkář Jiří Suchánek nebo Daniel Horut mi nejsou dostačující sparing. Je to docela běžná praxe, takže jsem trénoval s Egypťany, ale také třeba s Ukrajinci. Hala je pěkná, mám ale stále pocit, že stoly špatně odskakují.“

Tradiční nervozitu před velkými turnaji hráči prožívají těsně před losováním. Ani Ivan Karabec není výjimkou a po oznámení jeho prvních soupeřů si tak trochu oddechl. „V základní tříčlenné skupině se utkám s Polákem Patrykem Chojnowskim, což se světový hráč č.1 a nasazená jednička zde v Riu. A pak se Španělem Jorge Marquesem Cardonou, který je na světovém žebříčku 13. Postupují dva do vyřazovacích bojů, takže uvidíme. Má to svoji výhodu, že jsem Poláka dostal teď do skupiny, protože v případě postupu se s ním mohu potkat až ve finále,“ říká s lehkým úsměvem český reprezentant.. „Cítím se dobře a fit. Dnes jsme byl zkontrolovat raketu. Vše je v pořádku, takže se mohu dál věnovat přípravě a také slavnostnímu zahájení her. To proběhne na stadionu Maracaná. Moc se těším.“

Zbylí dva čeští reprezentanti hrají na úvod paralympijského turnaje, stejně jako Ivan Karabec, nejprve ve skupinách. Danel Horut změří síly s Michailem Popovem z Ukrajiny a Jordi Garcia Moralesem ze Španělska. Vozíčkář Jiří Suchánek hraje s Ukrajincem Oleksanderm Jazykem a Italem Giuseppe Vellou.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace