Ost-prezentace2

ÚSPĚŠNÁ ČESKÁ REPREZENTACE

Dan Horut a Zbyněk Lambert zářili v Bangkoku

09.08.2013 10:10 | rubrika: Obecné informace | autor: František Zálewský
Dva čeští reprezentanti, Dan Horut(TJ MSV Studénka) a Zbyněk Lambert(SK ZD Pojbuky), si vedli skvěle na mezinárodním turnaji tělesně handicapovaných stolních tenistů PTT Thailand Open 2013 v Bangkoku. V Thajsku si Dan Horut a Zbyněk Lambert vybojovali tři cenné kovy, navíc zde získali početné body do žebříčku (ITTF PTT ratings), které jim prakticky zajistili účast na nejbližším mistrovství světa tělesně handicapovaných stolních tenistů.

V soutěži jednotlivců startovali Dan Horut i Zbyněk Lambert v kategorii M7. Oba čeští reprezentanti si vedli skvěle, po semifinálových bitvách (Horut – Messi 3:2, Lambert – Yuessef 3:2) se Horut i Lambert probojovali do finále PTT Thailand Open 2013. V boji o turnajový titul byl nakonec úspěšnější Zbyněk Lambert, který porazil svého reprezentačního spoluhráče 3:1 na sety.

Zbyněk Lambert a Dan Horut pak společně vyhráli soutěž družstev. Čeští reprezentanti v semifinále kategorie M 6-7 porazili Japonsko 3:1 a ve finále po dramatickém boji Egypt 3:2.

Dan Horut a Zbyněk Lambert vyhráli turnaj v Bangkoku. Foto: ITTF

Již v září čeká na úspěšné české reprezentanty další významná akce. Tentokrát na “domácí půdě“ – v Ostravě se totiž uskuteční jubilejní 10. Czech Open tělesně handicapovaných sportovců ve stolním tenisu. Tradiční mezinárodní akci bude od 10. do 15. září hostit sportovní areál TJ Mittal Ostrava.