Informace oddílu

Kontakt na předsedu oddílu:

František Rychlík, 721 483 708

TENISOVÝ ODDÍL PŘI TJ MSV STUDÉNKA o. s.

Něco málo s historie

Tenisové kurty ve Studénce byly postaveny v roce 1976 na místě bývalého hokejového stadionu. V té době se hrálo na dvou antukových kurtech, které byly po devíti letech, v roce 2005 zmodernizovány a antuku nahradil umělý povrch. V létě se tenis hrál na tomto povrch a přes zimní období se na těchto kurtech stavěla nafukovací hala.

Vznik tenisového oddílu

Jelikož zájem o tenis narůstal, jak ze strany dospělých, tak ze strany dětí a mládeže, začali jsme v roce 2007 organizovat tenisový kroužek. V prvopočátcích vzniku tohoto kroužku projevilo zájem naučit se hrát tenis 24 zájemců, kteří byli rozděleni do třech skupin. Prvními trenéry dětí a mládeže se v tu dobu stali pánové Miroslav Šikula, Miroslav Minstr a František Rychlík. V roce 2009 jsme se zaregistrovali do Českého tenisového svazu a pokračovali dál ve své úspěšné sportovní činnosti s mladými tenisty. V současnosti má tenisový oddíl 11 žákovských členů (3 děvčata a 8 chlapců)trénují 2krát týdně v pondělí a úterý s dlouholetým trenérem Františkem Rychlíkem.

Aktivity tenisového oddílu

                O prázdninách se mladí tenisté našeho oddílu v rámci tréninku, volnočasových aktivit a poznávání nových kamarádů účastnili 3 roky po sobě letního tenisového tábora v Trnávce. Organizátorem tohoto tábora byl pan Valenta z tenisového oddílu z Ostravy Vítkovic a s tenisty ze Studénky se tábora účastnil pan František Rychlík. Děti na táboře nejen dvoufázově zatrénovali, ale užili si koupaliště, soutěží, diskotéky a jiných táborových aktivit.

                Kromě letního tábora byl v rámci oslav 100 let sportu ve Studénce pořádán malý tenisový turnaj. Účastníci turnaje sehráli několik vzájemných tenisových duelů, užili si bezva sportovní atmosféru a nejlepší z nich byli oceněni diplomy a drobnými cenami.

  Za oddíl tenisu pan František Rychlík

Fotografie - trénink


PředchozíNásledující

 
Nastavení fotogalerie


   
 
 

Fotografie - turnaj 18.6.2013


PředchozíNásledující

 
Nastavení fotogalerie


   
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace